Krofne (Video)

loading...

Përbërësit:
500 ml qumësht i vakët, pak tharm buke, 4 ve, 3 lugë buke sheqer, 1 lugë buke krip, 1kg miell, 4 dcl vaj për fërgim.

Përgatitja:
Përziejmë tharmin me pak qumësht të vakët dhe i hedhim pak sheqer e pak kripë nga masa që përmendem më lart.

E lejmë 10 min deri sa të vie.Pastaj aty qesim edhe kripen dhe sheqerin tjetër dhe 4 t`kuqtë e vezëve.

I perziejmë me dorë gradualisht duke e shtu miellin dhe duke i shtu të bardhat e vezëve një nga një.

I perziejmë ashtu deri sa të formohet një brum i cili nuk të ngjitet për duar.Pastaj brumin e qesim në një enë dhe e mbulojmë e lëmë deri sa të vie.Kur të vie brumi e përziejmë me duar te lagura në ujë.

Përsëri e lëmë të vie dhe kështu 2 apo 3 her e përsërisim këtë procedurë. Në fund e qesim mbi tavolinë i qesim pak miell dhe e tëhollojmë me tëhollues.Me gotë uji nxjerrim forma të rrumbullakta dhe i lëmë te mbuluara ashtu për gjysëm ore.

Ngrohim vajin dhe krofnet fillimsht i rrotullojmë (ana që ka qenë përmbi e qesim ne vaj më së pari) dhe i qesim të fërgohen.Përmbi iu qesim sheqer pluhur,apo i mbushim me marmeladë ose eurokrem.