Fileto e Pjekur me Ajke dhe Djath

loading...

Përbërësit:
1kg mish tul
150 gr ajkë
150 gr djath i fortë
4 thelba hudhër
vaj,krip,biber i zi

Përgatitja:
Mishi prehet ne copa me trashësi rreth 1.5 cm.I hedhim kripë ,biber dhe e fërgojmë në yndyrë dhe hudhra rreth 15 minuta nga të dyja anët.Filetat i qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe ia qesim përmbi at yndyrën me hudhra ku janë fërguar më herët.Pastaj marrim nga një lugë supe nga ajka e përzier me djath të grirë dhe qesim mbi filetot e mishit.I pjekim në temperaturë 220*C rreth 20-30 minuta.