Gurabija me kakao dhe nisheste

loading...

Përbërësit
250 gr margarinë
1 vezë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
3 lugë kakao
miell

Për ta lyer
sheqer pluhur
nisheste

Hapat

Në një enë të thellë i derdhni vajërat, vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjën, kakaon dhe miellin.

E përzieni e gjithë glazurën derisa të përfitoni një brumë të butë.

Pastaj merrni nga kjo glazurë dhe formoni gurabija, duke ia japur formën tuaj të dëshiruar.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius rreth 25-30 minuta.

Pas pjekjës së gurabijave ato i lyeni me nisheste dhe sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!