Sarme të Sulltanit

loading...

Përbërësit:

1 liter qumësht
1 filgjan miell (filgjnai 200ml)
1.5 filgjan nisheste
2 filgjana sheqer
2 luge kakao te mbushura kakao
1 sheqer
50gr margarin
100gr kokos
200ml ajkë e embel(hoplla per embelsira ose krem pana)

Përgatitja:

Ne 200ml qumesht te ftohet trerim miellin, nishtsten, kakaon, kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje em sheqerin.

Pasi qumeshti vlon shtojme perzierjen dhe ziejme derisa te trashet sikurse pudinga.

Largojme nga zjarri, shtojme margarinen, perziejm mire.

Ne kallepin 25×35 qesim tere sasine e kokosit duke shperndare njesoj.

Persiper qesim kremin e zier akoma te nxehte duke shpendare njesoj ngadale ne tere siper faqen.

Me pas leme te ftohet mire.

Ne nderkohe perzijme ajken e embel derisa te trashet ne shkume te forte.

Ajken e qesim mbi shtresen e ftohur te kremit dhe rrafshojme mire.

Presim ne shirita 3 cm gjeresi dhe fillojme me mbeshtjellejn en forme roleje (shtresa e koksit nuk do te lejoje qe ajo te ngjitet dhe dekorojme serish me ate kokos.

Rolete e pergaditura i servloje plotesisht te ftohta.