Biskota Amoretti

loading...

Amarreti janë biksotat Italiane më të famshme në botë. Kafeja e mëngjesit me to bëhet si nga një botë tjetër. Shijoni këtë recetë të lehtë.

Përbërësit

Gjalpë
4 të bardha të vezëve
350g bajame
30 ml liker amoretti
sheqer sipas dëshirës

Përgatitja

Parangrohim furrën në 170 gradë C. Në tavë në të cilën do të piqen biskotat vendoset letra për pjekurina, përzihet e bardha e vezëve me mikser dhe kombinohet me sheqer dhe me likerin. Në fund shtohen bajamet të coptuara. Brumi bëhet në formë rrethore dhe vendoset dy cm larg njëra tjetrës. Piqen në furrë 10-15 minuta në furrë.