Kifle të buta

loading...

Përbërësit

1 gote qumësht i vakët
1 gote uje i vakur
1 gote vaj vegjetal
1 majë buke
1 te bardha te vezes
6 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles kripë
miell

Përgatitja

1 Majën, sheqerin, qumështin dhe ujin vendosni në një enë dhe përzieni.

2 Përbërësit e tjerë shtoni, dhe përfitoni një brumë të bute. E mbyllin dhe e leni për tu fryrë.

3 Nëse keni kohe mund ta veni në furre brumin dhe në temperature 50 grade celsius për ngrohje.

4 Ia jepni formën e dëshiruar brumit dhe me të kuqet e vezës e lyeni, në temperaturë 200 grade celsius i pjekni.

5 Ju bëftë mirë!